1. FORUM SAYFAMIZ TÜM İNSANLIĞA AÇIKTIR! LÜTFEN DÜZEYLİ BİR ŞEKİLDE DİLEDİĞİNİZ GİBİ PAYLAŞIMLARINIZI YAPINIZ...
  Duyuruyu Kapat

Aman Dikkat! Diş Estetiği Ve Gülüş Tasarımı, Güzel Bir Gülüş İçin Şart

'Diş Estetiği - Gülüş Tasarımı' forumunda Kader tarafından Ara 25, 2016 tarihinde açılan konu

 1. Kader

  Kader Üye

  Katılım:
  Ara 9, 2016
  Mesaj:
  98
  Alınan Beğeniler:
  12
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +12 / 0 / -0
  Dişlerimiz Çok Büyük Öneme Sahiptir, Ona Dikkat Edelim
  Dişlerimiz bizim için oldukça önemlidir. Dişlerimizdeki eksiklik veya şekil bozukluğu, gülüşümüzü ve bu da yüz ifademizi fazlasıyla etkiler. Güzel bir gülüş sizi tamamen pozitif yönde etkileyecektir. Bu güzel gülüşe sahip olabilmek için, diş estetiği yaptırılabilir.
  Yüz yapısını belirleyen en önemli faktörlerden biri de dişler ve dudaklardır. Dişlerdeki yapısal veya şekilsel bozukluk, ağzın görünümünü etkiler ve yüzün simetrik görünümünü tamamen değiştirir.
  Ağız, dudaklar ve dişler güzel bir gülüş için en önemli yapı taşlarıdır. Dişlerdeki eksiklik veya şekil bozukluğu, dudak şeklini değiştirdiğinden dolayı, ağız çevresinde farklı asimetrik görünümler ve istenmeyen kıvrımlar oluşabilir. Estetik ve uyum bir bütün olmalıdır. Bu yüzden, özellikle yüz bölgesindeki müdahalelerde, diş ve diş etine yapılacak estetikle daha iyi sonuç elde edilecektir. Bu şekilde gerçekleştirilen estetik cerrahi ameliyatları ile beraber ağız ve dişe yönelik eş zamanlı operasyonlar, güzel bir sonuç alabilmek açısından çok büyük önem taşımaktadır.
  Diş Estetiği Uygulanma Süreci
  * İlk olarak genel bir ağız ve diş muayenesi yapılır. Tüm ağız röntgeni baz alınarak izlenecek yol belirlenir. Model uygulaması ile alt ve üst çenenin ölçüleri alınarak, dişlerin ve çevre dokuların modeli oluşturulur. Yüz, gülüş, profil ve ağız içi fotoğrafları alınıp, her açıdan görüntüler elde edilir.
  * Fotoğraf ve modeller üzerinde sorunlu bölgeler belirlenir ve tüm yüz bölgesi düşünülerek değerlendirilir.
  * Hastaya bu konuda ilgili bütün bilgiler verilip, birlikte bir estetik planlama yapılır.
  * Gerekli konsültasyonlar uygulanır. Yüz ve dudak yapısına uyacak şekilde yeni bir gülüş tasarlanır. Ölçülerle laboratuvar ortamında elde edilen modeller üzerinden tasarlanan gülüş hastaya gösterilebilir.
  * Hastaya tüm bu bilgiler verilip, tasarlanan gülüş gösterilir ve onay alınınca, uygulama yapılacak alana göre tedavi belirlenir.
   

Bu Sayfayı Paylaş