1. FORUM SAYFAMIZ TÜM İNSANLIĞA AÇIKTIR! LÜTFEN DÜZEYLİ BİR ŞEKİLDE DİLEDİĞİNİZ GİBİ PAYLAŞIMLARINIZI YAPINIZ...
  Duyuruyu Kapat

Popüler Konu Çene Estetiği Çene Törpüleme

'Çene Estetiği' forumunda Kader tarafından Ara 20, 2016 tarihinde açılan konu

 1. Kader

  Kader Üye

  Katılım:
  Ara 9, 2016
  Mesaj:
  98
  Alınan Beğeniler:
  12
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +12 / 0 / -0
  Çene Estetiği Birkaç Farklı Ameliyat Tekniği İle Gerçekleştirilebilmektedir
  Çene bölgesine operasyonlar ile, çene düzeninde birçok değişiklik yapılabilmektedir. Çene bölgesine genellikle, estetik açıdan müdahaleye ihtiyaç duyulmaktadır. Cerrahi müdahale ile yapılan çene ameliyatları, çene törpüleme veya kısa çene uzatma şeklinde olabilmektedir. Bazı zamanlarda ise orotdontisler aracılığı ile zorunlu işlemler yapılabilmektedir.

  [​IMG]

  Çene Törpüleme
  Çene törpüleme ameliyatı oldukça pratik bir ameliyat türüdür. Uzun çeneleri kısaltmak için oldukça uygun bir yöntemdir. Fakat çok uzun çenelerde tercih edilmesi doğru değildir. Minik çene küçültme işlemleri için, pratik ve tercih edilebilecek en doğru ameliyattır.
  Ağız içerisinde açılan bir kesiyle mümkün olan bu ameliyat, bir ay boyunca kontrol altında tutulmayı gerektirir. Genel anestezi kullanılmaktadır. Bir müddet yeme ve içmeye dikkat edilirse, bir ay sonra küçük bir çeneye kavuşmuş olunacaktır.
  Çene Ucu Estetiği
  Çene ucunda uygulanan bu ameliyat, tek bir teknikten ibaret değildir. Örneğin; eğer geriye doğru göçük var ise, o bölge dolgu ve silikonlarla doldurulmaktadır. Kısa bir çene ise, cerrahi vidalar ile öne uzatılabilmektedir. Veya çene çok fazla öne doğru ise, bu çene törpüleme işlemi uygulanabilir.
  Bu ameliyat standart bir ameliyat değildir. Kişinin çene yapısı, hangi ameliyat türünün kişiye daha uygun olduğunu belirler. Ameliyatın yüz şekline uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Yüz estetiği veya burun küçültme işlemi geçirmeyi düşünenlerin bilmesi gerekir ki, genellikle sorun çenededir. Yüz estetiğinde dahi çene yapısı çok önemlidir ve mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.
   
  Son düzenleme: Oca 14, 2017

Bu Sayfayı Paylaş