1. FORUM SAYFAMIZ TÜM İNSANLIĞA AÇIKTIR! LÜTFEN DÜZEYLİ BİR ŞEKİLDE DİLEDİĞİNİZ GİBİ PAYLAŞIMLARINIZI YAPINIZ...
    Duyuruyu Kapat

Diyet Yapanlara Bir Kaç Öneri

'Diyet Listeleri' forumunda Asmin tarafından Oca 9, 2017 tarihinde açılan konu

1. Asmin

Asmin Üye Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Ben sizlere bu önerileri hem 40 kilo, hem de bir çocuk annesi bir bayan olarak veriyorum. Sizlerinde görüş ve önerilerinizi mutlaka bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

* Soğuk su içmek yağlanmayı artırır. Kesinlikle içtiğiniz suyun ılık olmasına dikkat ediniz. Hatta içerisine damlatacağınız bir kaç damla limon, çok daha fayda sağlayacaktır.

* Geceleri, yağ yakmada oldukça etkili olan yoğurt size çok faydalı olacaktır. Özellikle geceleri diyorum, çünkü uyurken metabolizma yavaşlar ve yağ yakımı gerçekleşemez. Bunun için fayda sağlayacak bir karışım tarifi vermek istiyorum;

- Bir kase yoğurt
    - Bir çay kaşığı pul biber
    - Yarım limon

* Diyet demek kesinlikle aç kalmak demek değildir. Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken en büyük nokta, seçtiğiniz yiyeceklerin kalorileri olmalıdır. Çünkü kalori demek, kilo demektir.

* Kahvaltı en önemli öğündür. Yumurta yemekten korkmayın. Günde en az 1 yumurta yemeyi kesinlikle ihmal etmeyin!

Son düzenleme: Oca 9, 2017
  2. Nisan

Nisan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Asmin hanım, paylaşımınıza sağlık. Bende kilo vermeye çalışan birisi olarak yazınızı ilgiyle okudum. Tatlı çok seven birisiyim, özellikle yememi önerdiğiniz bir saat dilimi var mı?

3. Asmin

Asmin Üye Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Tatlılar kalorisi yüksek yiyecekler. O yüzden mümkünse tatlı ihtiyacınızı meyve çeşitleri gibi doğal besinlerle karşılamanız sizin için daha faydalı olacaktır. Ama illaki tatlı yemek istiyorsa canınız, mutlaka yediğiniz tatlının kalorilerini yakmalısınız. Yani hareket gerekir. Enerji harcamak eşittir kalori yakmak. Yani ekstradan bir spor tatlı üzerine faydalı olacaktır. Ve alınan kalori, tüketilen enerji ihtiyacınızı karşılarsa bu size kilo olarak dönmeyecektir.

4. Nisan

Nisan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Tatlıya hayır diyemeyenler için bu zor olsa gerek,:) Ama önemli olan hangisini daha çok istedğimiz. Çok haklısınız. Cevap için teşekkür ederim.

5. Asmin

Asmin Üye Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Ne demek rica ederim:) Nerde hareket orda bereket derler. Zayıflamak yada kilosunun idealliğini korumak isteyenler için de gerekli. Bol bol hareket şart:)

6. Nisan

Nisan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Aynen katılıyorum size:)

7. Asmin

Asmin Üye Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler: