1. FORUM SAYFAMIZ TÜM İNSANLIĞA AÇIKTIR! LÜTFEN DÜZEYLİ BİR ŞEKİLDE DİLEDİĞİNİZ GİBİ PAYLAŞIMLARINIZI YAPINIZ...
  Duyuruyu Kapat

Popüler Konu Donald John Trump

'Dünya Gündemi' forumunda sevilaykcr tarafından Oca 31, 2017 tarihinde açılan konu

 1. sevilaykcr

  sevilaykcr Yeni Üye

  Katılım:
  Oca 18, 2017
  Mesaj:
  16
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +4 / 0 / -0
  ABD New York doğumlu olan bu 70 lik amcamız 20 Ocak 2017’de Amerika Birleşik Devetletleri Başkanı olarak makama gelişiyle dünya gündemine oturdu ve popülaritesini korumaya da devam etmekte.
  Milyarder iş adamı Trump aslına bakılırsa Alman kökenli bir aileden gelmekteymiş ve 1885 yılında daha on altı yaşındayken Amerika'ya gelip Kanada Klondike bölgesinde altın rezervleri bulmuş. Altın çıkarmakla kalmayıp kendisi gibi altınla zengin olmak isteyenlere yer belirleyip, yiyecek-içecek sattıp, genelev işletmiş. Servet sahibi bu başkanın Manhatta’da 68 katlı bir gök deleni vardır. Tabiki adini duymuşsunuzdur, bu kuleye Trump Kulesi (Trump Tower) adını vermiş. Biz Danold John Trump adını Amerika Birleşik Devetletleri Başkanlık seçimleriyle duysakta Trump'ın başkan adaylığı serüveni 1987'li yıllara dayanmaktaymış. Rakibi Hillary Clinton’la olan mücadelesi de seçim sürecince gündem de kalmıştır. [​IMG]
  Yalnız seçim kampanyaları süresince Müslüman ve göçmen karşıtlığını içeren bir dil kullandı. Kaliforniya'da Müslüman bir gencin altı kişiyi yaralamasını hatırlatarak Müslümanların Amerikalılara karşı nefret duyduğunu iddiasını ortaya attı. Ardından ülkeye turist ya da göçmen olarak gelecek olan Müslümanların engellenmesi gerektiğini savundu. İslam düşmanı olan bu siyasetçi, camilerimize de dil uzatarak, ABD’deki camilerin gözetim altında tutulmasını ve Müslümanların emniyet güçlerince ırksal olarak fişlenmesini istedi. Suriyeli mültecileri ülkeden atacağını vaat etti. Milyarder iş adamı şuanki ABD Başkanı Trump’ın Müslümanlardan pek haz etmediği ve her fırsatta yerecek söylemlerde bulunduğunu gördük.
  Peki şimdi ne olacak? Dünya, Türkiye-ABD ilişkileri akıbetinin gidişatını uzaktan izlemeye başladı bile. 15 Temmuz askeri darbe girişimi, Suriyedeki iç savaş, Irak sorunu, Fetullah Gülenin iadesi, Trump’ın İsrail’ e verdiği destek ve uluslararası ticaret anlaşmalarındaki tavrı, İki ülke arasındaki görüş ayrılıklarının seyrini belirleyecek birçok konu gündeme gelecek.
  Türkiye hakkında pek çok söylemi olsada görünüyor ki Trump kapalı bir kutu.
   

Bu Sayfayı Paylaş