1. FORUM SAYFAMIZ TÜM İNSANLIĞA AÇIKTIR! LÜTFEN DÜZEYLİ BİR ŞEKİLDE DİLEDİĞİNİZ GİBİ PAYLAŞIMLARINIZI YAPINIZ...
  Duyuruyu Kapat

Kepçe Kulak Tedavisinde Yeni Bir Yöntem: Anterior Scoring

'Estetik cerrahi tecrübeleriniz' forumunda androidkadin tarafından Ara 17, 2016 tarihinde açılan konu

 1. androidkadin

  androidkadin Moderator Site Yetkilisi

  Katılım:
  Ara 9, 2016
  Mesaj:
  111
  Alınan Beğeniler:
  16
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +16 / 0 / -0
  Dünyamız her alanda değişiyor, gelişiyor ve yeni icatlar ile kolaylaşıyor.Bu durum sağlık sektörü içinde geçerli.Yeni gelişen,ortaya çıkan yöntemler ve bulunan tedavi şekilleri ile hastalar artık daha kolay, acısız tedavi olabilme ve daha çabuk iyileşme imkanı bulabiliyor.

  Öğrendiğimize göre; Kepçe kulak şikayeti olan bir çok kişi için geliştirilmiş; kepçe kulak ameliyatında yeni bir yöntem olan anterior scoring yöntemi ile yapılan başarılı işlemler yüz güldürüyor. Bu teknik ile hastalar, dikiş desteği olmadan kepçe kulak estetiğine kavuşmakta. Anterior scoring tekniğini ile yapılan çalışmalar henüz yeni gelişmekte olduğundan, kısıtlı sayıda kişiye uygulanmış. Yaşları 9 ila 23 arasında olan, totalde 33 hastanın tedavisi bu yeni yöntem ile yapılmış. Bazılarının tek, bazı hastaların ise çift kulağına birden anterior scoring tekniği uygulanmış. Tüm hastaların kepçe kulak ameliyatları dikişsiz olarak, kepçe kulak kıkırdağının önden dilimlemesi şeklinde uygulanıp, kulak kıkırdakları ve kıvrımları düzeltilmiş. Ameliyattan sonra ise 5 ila 7 gün arasında kulakları bandajlı kalmış ve hastaların, bunu takip eden günlerde saç bandanası kullanarak kulakları dış etkenlere karşı koruması sağlanmış. Tüm hastalar uygulanan kepçe kulak ameliyatından memun kalıp kalmayacaklarının gözlemlenebilmesi açısından 2 ila 4 yıl arası gözleme tabi tutulmuş. Ve uzmanlar, sonuç olarak herhangi bir sorunla karşılaşılmamakta olup, sonuç bütün hastalar açısından iyi olarak değerlendirdi. Tüm çalışmalar göz önüne alındığında uzmanlar, anterior scoring tekniğinin güvenilir ve etkili bir yöntem olduğunu söylüyor. Ancak çok yeni bir teknik olduğunu göz ardı etmemek gerek.

  Şimdilerde henüz çok yeni ve deneme aşamasında olan anteriorscoring tekniği kepçe kulak estetiği açısından izsiz ve dikişsiz bir yöntem olmasından dolayı, ileriki günlerde gelişip yaygınlaşmasıile birlikte tercih edilmesi umuluyor ve yüzleri güldüren yöntemlerden biri olacak gibi görünüyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş