1. FORUM SAYFAMIZ TÜM İNSANLIĞA AÇIKTIR! LÜTFEN DÜZEYLİ BİR ŞEKİLDE DİLEDİĞİNİZ GİBİ PAYLAŞIMLARINIZI YAPINIZ...
  Duyuruyu Kapat

Meme Küçültme(Göğüs Küçültme) Ameliyatı

'Meme Estetiği' forumunda Asmin tarafından Şub 8, 2017 tarihinde açılan konu

 1. Asmin

  Asmin Üye Site Yetkilisi

  Katılım:
  Ara 30, 2016
  Mesaj:
  97
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +7 / 0 / -0
  Meme Küçültme Ameliyatı (Göğüs Küçültme Ameliyatı) Nedir Ve Neden Yapılır?!.


  [​IMG]  Meme Küçültme Ameliyatı Gerektiren Durumlar Ve Kullanılan Yöntemler:

  İri göğüslere sahip olmak çoğu kadın için çok büyük sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Ayrıca tahmin edersiniz ki oldukçada rahatsız edici bir durumdur. İri göğse sahip olmanı oluşturabileceği bu sağlık sorunları arasında en önemli olanları;

  • Boyun da, sırt kısmında ve omuz da oluşan ağrılar.
  • Memelerin karına yapmış olduğu baskı nedeni ile oluşan pişikler ve terletip koku yapması nedeniyle meydana gelen rahatsızlık.
  • Fizik aktivitelerinin sınırlı olması ve uygun kıyafetlerin bulunamama veya istediği kıyafet seçimine göre giyinilememesi.
  • Sütyen askısı nedeni ile omuzda oluşan çukura benzer bir şekil bozukluğu.
  Meme dokusunun büyümesinin en önemli sebebinin ailesel sebepler olduğu bilinmektedir. Kilo artışı, gerçekleştirilen doğumlar ve emzirme süreci memelerde daha fazla büyümeye ve sarkmaya sebebiyet vermektedir.

  Memelerinizin ikisinin de aynı büyüklükte olmaması ihtimaline sahiptir. Meme küçültme ameliyatında doğru simetrinin yakalanabilmesi amacı ile her iki meme için de farklı birer ameliyat tekniği uygulanabilir.

  Bu ameliyatda en temel amaç; hastada mevcut olan şikayetlerin ortadan kalkması, aynı büyüklüğe ve forma sahip, simetrik göğüslere sahip olmasını sağlamaktır. Ameliyat sonrası izlerin az kalması ve hasta olan kişinin bu müdahale sonrasındada emzirebilme yetisini kaybetmesinin önüne geçilmesi istenir. Ama bu isteği tüm teknikler ile sağlamak mümkün değildir. Bu isteğiniz ve detaylı bilgi edinebilmeniz açısından doktorunuz ile tüm detayları ortaya koyarak konuşmanız lazım.
   

Bu Sayfayı Paylaş