1. FORUM SAYFAMIZ TÜM İNSANLIĞA AÇIKTIR! LÜTFEN DÜZEYLİ BİR ŞEKİLDE DİLEDİĞİNİZ GİBİ PAYLAŞIMLARINIZI YAPINIZ...
  Duyuruyu Kapat

Sabit Sağlıklı ve zayıf günlere...

'Diyet Grupları' forumunda şıpıdık tarafından Oca 6, 2017 tarihinde açılan konu

 1. özge

  özge Yeni Üye

  Katılım:
  Şub 10, 2017
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +0 / 0 / -0
  DİYEMSE İLE BESLENMENİZDE YENİ BİR BAŞLANGIÇ


  İnsan sağlığı, dünyadaki her şeyden önemlidir. Sağlığımızı korumak adına, hayatta kalabilmek adına bir takım faaliyetler, yeme içme ve sağlıklı yaşam adına düzenlemeler yaparız. Farkında olmadan veya bilinçli bir şekilde beslenme şeklimizin, bizim ruh halimizi ya rayından çıkardığını ya da rayına oturttuğunu farkederiz. Yiyeceklerin insanları mutlu ettiğinin kanısına varmışızdır. 0-3 yaş bir bebeği, gözlemlediğiniz de bile insan vücudunun gereksinimi olan besin maddesinin karşılanmasının ne denli önemli olduğunu somut olarak görmekteyiz. Anne sütünün, bebeğin ihtiyacı olan tüm besin maddesini karşılaması bebeğin gelişimi, mutluluğu ve uzun bir hayata adım atması açısından çok büyük önem taşır. Bebekliğinde vücudunun ihtiyacı olan bütün besin maddelerinin karşılanmasından sonra yetişkin hale gelen bireylerin çoğu , sadece yemek için yaşar oldular, oysaki yemek için yaşamak yerine yaşamak için yemek yemek; bireyin zihinsel, bilişsel ve psikomotor gelişimi açısından önemli bir yere sahiptir hatta olmazsa olmazlarındandır. Sağlıksız bir beslenmenin ardından mutsuz, halsiz, gelişimi eksik ve gittikçe hastalıklara kapı açan dirençsiz bir vücutla baş başa kalmak her yaşta insan için kaçınılmaz bir sondur.


  Öyleyse sağlıklı beslenme nedir? Sağlıksız beslenme hayatından neleri çalar? Sağlıklı beslenmenin önemi nedir? Sağlıklı beslenme için nelere dikkat edilir? Fiziksel özelliklerine göre yemen gereken yiyecek ve kalori miktarı ve bu yiyeceklerin nasıl pişirildiğinde sizin için daha faydalıdır? Sorularının yanıtını sizin yerine uzman ekiplerimiz veriyor ve size en uygun yiyeceklerin kalorisini sizin için hesaplıyor. Çünkü sağlıklı beslenme; vücudun ihtiyacı olan protein, karbonhidrat, yağ, maden, vitamin ve su miktarının yeterince, yerinde ve zamanında alınmasıdır. Dengeli beslenme sonucunda bireyler vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilecek ve hastalıklara karşı zırhını giyip kolayca mücadele edebilecektir. Güzel gürünme ve mutlu olmak da artısı.  Diyemse sizin için günlük almanız geren besinleri seçer


  Diyemse sizin bilgilerinizi aldıktan sonra size uygun olan besini, kalorisini uzman ekiplerce ayarlar. Çünkü dengeli ve yeterli beslenme için cinsiyet, yaş gibi değişik durumların gereksinimi olan enerji miktarı ve besin ögesi farklıdır. Bunun için uzman kontrolünde bir beslenme sağlık açısından doğru bir tercih olacaktır. Kişiler kendi yiyeceklerini kontrol altına alabilirler fakat hangi besinden ne kadar tüketmesi gerektiğini, hangi besin maddesinin ne kadar ve nasıl pişirilebileceğini bilemeyebilirler çünkü bu işlemler ince detaylar gerektirdiği için işinde uzman kişilerce yapıldığı takdirde tam fayda elde edilebilir.

  Günlük almanız gereken besin ve miktarını belirlemekteki amaç ise her besinin ayrı enerjiye ve türe sahip olmasıdır. Yani vücudumuz için gerekli olan besin maddesinin miktarının ve türünün doğru seçilmesi durumunda dengeli ve yeterli beslenmiş oluruz.
  Diyemse sizin için bulunduğunuz yere sağlıklı yiyecekler ulaştırır


  Çağımızın sorunu olan obezitenin sebebi fastfood olarak bilinmektedir. İnsanların fastfood tüketmesinin sebebi ise vakit azlığı ya da yemeğe ulaşma fırsatının kolay olmasıdır. Düşüncesi sadece karın doyurmak olan kişilerce tercih edilen seçim sonucunda gözle görülen kilo alma ve onun haricinde gittikçe baş gösteren sağlık sorunları insan hayatını olumsuz etkilemektedir. Yani sizin için kolay elde ettiğiniz yiyecekler, sizin farkında olmadığınız takdirde ya da kısa sürede bir son vermediğiniz taktirde düşmanınız haline gelecektir. Siz izin verdiğiniz sürece sağlığınızı yavaşça alıp götürecektir. Alışkanlık haline getirdiğiniz zaman ise gittikçe kuvvetlenecek ve sizin özel sınırlarınız içine girip sizi rahatsız etmeyi başaracaktır.


  Diyemse ile yeni bir başlangıç yaptığınızda sizin için yemeğe kolay ulaşmaktan daha önemli olan sağlıklı yemek ulaştırma sayesinde siz de yemekleri düşmanınız yerine sıkı bir dost haline getirebilirsiniz. Diyemse mutfağından beslenmek sizin ihtiyacınız olan besinleri karşılayacağı için sizin esas ihtiyacınız olan sağlığınızı size verip aynı zamanda güzel görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.
  Diyemse ile beslenme neler kazandırır


  Zayıflamak istiyorsanız; Diyemse mutfak sizin sahip olduğunuz özelliklere göre uzmanlarca hazırlanmış yemek listeleri ve sizin ihtiyacınız olan besinler ile vücudunuzun alması gereken kalori hesaplaması ve yeterli dengeli beslenme sayesinde amacınızı gerçekleştirmesinin yanı sıra sizin zamanla kilo vermenizi sağlayacaktır. Vücudunuzun ihtiyacı olan yağ miktarını aldığınız zaman fazla yağ olmayacağından vücut istediği yağ miktarını yakacak böylece kilo alımı önlenecektir. Doğru beslenememeniz size kilo ve sağlıksız bir vücut olarak dönmesini engelleyecek ve bireysel özellikler dikkatte alındığından beslenmenin kontrol altında ve düzenli tutulması size güzel vücut olarak geri dönecektir. Bunun yanında cildiniz de parlayacak daha güzel bir görünüm sağlanacaktır. Kilo verirken enerjiniz düşmeyecek yiyerek zayıflayacaksınız. Yoğun tempoda bile kilo verebiliyor olmak sizin için mutluluk kaynağı olacaktır.


  Ofis çalışanı iseniz; Diyemse sizin yoğun temponuz da bir de ne yiyeceğinizi, nerde yiyeceğinizi, düşünür. Yine kişisel özellikleriniz yaşınız ve diğer özelliklerinize göre hazırlanmış sağlıklı yiyecekler ofisinize gelecek hem vakit kazanmış hem sağlıklı beslenmiş olacaksınız. Sağlıklı beslenmenin sonucunda işlerinize gereken enerjiyi harcayabilecek ve daha başarılı olabileceksiniz. Yanlış beslenmekten kaynaklanan yorgunluk hali en aza inecek, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Aynı zamanda ofiste hareketsizlikten kaynaklanan kilo alımını da önleyecektir.


  Kilo almak istiyorsanız; Diyemse sizin kişisel özelliklerinizi dikkate alarak bir beslenme planı hazırlayacak ve gereken öğün miktarınca bulunduğunuz yere servis yapacaktır. Düzenli ve sağlıklı beslenerek istediğiniz kiloya uzmanlarla birlikte rahat bir şekilde ulaşacaksınız.


  Sporcu iseniz; Sporcu kişilerin beslenme tarzları farklı olduğundan uzmanlarımız sizin için özel besinlerle hazırlanmış uygun kalori ve besin türü ile sağlıklı yaşamınıza destek olacaktır. Spor yaparak ulaşmak istediğiniz noktaya doğru beslenerek başarı sağlayabilmenizde sizin en büyük destekçiniz olacaktır.


  Diyabet hastası iseniz; Çağımızın hastalığı olan diyabet ile bir çoğumuz baş etmekteyiz. Diyabet hastaları beslenmelerine en çok dikkat etmesi gereken özel kişilerdir. Bu yüzden uzman kontrolünde besin alımı hastanın sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadır. Doğru beslenemeyen bir şeker hastasının sağlığı daha çabuk yok olacağından diyemse mutfağından sağlıklı besinleri doğru zamanlarda tüketen kişilerin şekeri düzene girecektir. Dengede olan şeker sayesinde kişiler hayatına daha rahat devam edebileceklerdir.


  Vejetaryen iseniz; Vejetaryen yiyeceklerini lokantalardan temin etmek bir hayli zordur. Kültürümüzde yiyeceklerin bir çoğu vejetaryen kişiler düşünülmeden yapılmaktadır. Bu yüzden size değer veren Diyemse, sizin bütün özelliklerinizi dikkate alarak, et ürünlerinden almanız gereken protein ve yağ miktarını da düşünerek size tüketebileceğiniz besin maddeleri ile vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi verecektir.


  Yeni anne iseniz; Hayatta her şeyin başı sağlıktır sözünden yola çıkarak uzmanlarımızın sizin ve bebeğinizin sağlığını düşünerek hazırlayacağı besin türlerini zamanında tüketmeniz sayesinde vücudunuz ihtiyacı olan enerjiyi alacak ve bebeğinizin gelişimini de en iyi şekilde sağlayacaksınız. Hamilelik döneminde yorgun düşen anne kolayca kendini toparlayabilecek ve bebeği için gereken sağlıklı sütü üretebilecektir. Emzirme döneminde ilaç kullanamayan anne için yeterli ve dengeli beslenmeyi uzmanlar ile diyemse size sağlayacaktır.


  Yaşlı iseniz ; Sizin daha sağlıklı olabilmeniz için yeterli ve dengeli beslenmenizi Diyemse sizin için düşünür ve vücudunuzun daha çok enerji ihtiyacını karşılaması için sizin özelliklerinize uygun bir besin ve kalori ayarlamasını yapacak doğru zamanda yeme ihtiyacınızı karşılayacaktır. Sağlıklı beslendiğinizde 60 yaş üstü rahatsızlıklarından uzak kalmış olacaksınız.


  Glütensiz beslenme; Glütensiz beslenmeniz öngörüldüyse gereken besin ögelerini Diyemse sizin için uzmanlar aracılığıyla hazırlayacaktır. Daha sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeniz için beslenmenizi kolaylaştıracaktır.  Diyemse ile beslenmenizde yeni bir başlangıç yapmak; dünyaya yeniden gelmiş gibi hissettirecektir.
   
 2. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  Diyemse ne
   
 3. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  79 kilo oldum :( tam bir facia
   
 4. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  Diyete ara vererek hata yaptim
   
 5. Tükenmez Kelam

  Tükenmez Kelam Yeni Üye

  Katılım:
  Ara 20, 2016
  Mesaj:
  58
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +7 / 0 / -0
  Merhaba hanımlar
   
 6. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  Merhaba canim
   
 7. Tükenmez Kelam

  Tükenmez Kelam Yeni Üye

  Katılım:
  Ara 20, 2016
  Mesaj:
  58
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +7 / 0 / -0
  Nasıl gidiyor ben düzeldim ama diyet yok :/
   
 8. serpil

  serpil Yeni Üye

  Katılım:
  Şub 24, 2017
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +0 / 0 / -0
  süper süperr iyi bir diyetisyen önerebilirim iletişim 0532 248 28 03 tuba feyza avcı kadın sağlığı merkezi
   
 9. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  1 haftada 400 gr verebildim ilaca basladim o yuzden pek dikkat edemiyorum.
   
 10. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  Neden her konuda dr onerisinde buluyorsunuz hangi sehirde bu dr lar
   
 11. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  diyete yeniden başlayacagım kızlar :)
  akşam 7 den sonra bişey yemek yok
  şeker yok
  ekmek yok
  butun kural bu :) bakalım sonuç ne olacak 1 hafta sonra :)
   
 12. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
 13. evli mutlu cocuklu

  evli mutlu cocuklu Yeni Üye

  Katılım:
  Mar 21, 2017
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  7
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Kadın
  Ratings:
  +7 / 0 / -0
  Merhaba bende size katilmak istiyorum
   
 14. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  tabiki
   
 15. şıpıdık

  şıpıdık Rabbi Yessir Ve Lâ Tuassir !Rabbi Temmil Bil-Hayr Site Yetkilisi

  Katılım:
  Oca 5, 2017
  Mesaj:
  313
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Ev hanımı
  Şehir:
  huzurlu yuvam
  Ratings:
  +27 / 0 / -0
  Selamlar umarım sitemiz istediği yerlere gelecek bu site yi çok seviyorum elimden geldiğince sorun yaşamadıkça girip yorumlar yazacak konuları takip edeceğim ve tabiki konularımı bırakmadan yazmaya devam edeceğim umarım diğer üyelerimizde gelirler ve yeni üyelerimizde olur :) yarın sabah itibariyle diyetimize başlayalım :)
   

Bu Sayfayı Paylaş